CRM Specialist

Η Crowe Greece είναι μέλος του δικτύου της Crowe Global, ένα από τα δέκα μεγαλύτερα δίκτυα Ορκωτών Ελεγκτών Λογιστών και Συμβούλων. Η Crowe Global κατατάσσεται στα 10 κορυφαία παγκόσμια λογιστικά δίκτυα και αποτελείται από περισσότερες από 200 ανεξάρτητες εταιρείες λογιστικών και συμβουλευτικών υπηρεσιών σε περισσότερες από 130 χώρες σε όλο τον κόσμο. Οι εταιρείες / μέλη του δικτύου είναι γνωστές για τις τοπικές γνώσεις και την εμπειρία τους.

Στο πλαίσιο ανάπτυξης των εργασιών της, η ΣΟΛ Crowe αναζητά ένα εξειδικευμένο και φιλόδοξο άτομο, για τη θέση του CRM Specialist, προκειμένου να ενταχθεί στο Ανθρώπινο Δυναμικό της εταιρείας.

Περιγραφή θέσης

  • Προγραμματισμός και υλοποίηση ενεργειών CRM με σκοπό τη διατήρηση των υφιστάμενων πελατών, την αύξηση της πιστότητας στην εταιρεία και την επέκταση της φήμης της εταιρείας
  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό της δομής και αρχιτεκτονικής του συστήματος CRM
  • Διασφάλιση της ορθής τμηματοποίησης της βάσης δεδομένων πελατών με σκοπό την καλύτερη δυνατή αξιοποίησή της για στοχευμένες ενέργειες μάρκετινγκ
  • Συνεργασία με τα τμήματα της εταιρείας, σκοπεύοντας τη διασφάλιση της καλής λειτουργίας της στρατηγικής CRM
  • Δημιουργικές ιδέες, προτάσεις για νέες ευκαιρίες που αφορούν στην ανάπτυξη των πελατών και υπηρεσιών της εταιρείας
  • Επικοινωνία με δυνητικούς και ήδη υπάρχοντες πελάτες με σκοπό τη συλλογή ή καταγραφή στοιχείων / δεδομένων για την κατάρτιση του προφίλ του πελάτη
  • Συμμετοχή στην προετοιμασία παρουσιάσεων ή/και προτάσεων
  • Συμμετοχή και εκπροσώπηση της εταιρείας σε εκδηλώσεις, forum και συνέδρια
  • Συνεχής ενημέρωση για τις τάσεις της αγοράς ελεγκτικών και συμβουλευτικών υπηρεσιών και τις πρακτικές που σχετίζονται με το ρόλο
  • Δημιουργία αναφορών αποτελεσμάτων και γραφημάτων

Απαραίτητα προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ σε Διοίκηση Επιχειρήσεων ή Οικονομικά
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Μεταπτυχιακό σε σχετικό αντικείμενο θα θεωρηθεί ως επιπλέον προσόν
  • Καλή γνώση συστημάτων CRM, ERP και ανάλυσης δεδομένων
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε προφορικό και γραπτό επίπεδο
  • Άριστη γνώση MS Office

Προφίλ Υποψηφίου

  • Οργανωτικές, αναλυτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Προσαρμοστικότητα, αντίληψη, εκτέλεση των εργασιών προσανατολισμένη στην ποιότητα και την ακρίβεια
  • Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα
  • Δυνατότητα εργασίας κάτω από αυστηρά χρονοδιαγράμματα
  • Ομαδικό πνεύμα και συνεργασία
  • Πολύ καλή ικανότητα σύνταξης παρουσιάσεων

Πλεονεκτήματα θέσης εργασίας

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας και προοπτικές εξέλιξης σε αναπτυσσόμενο επαγγελματικό χώρο
  • Δυνατότητα συνεχούς εκπαίδευσης και εξέλιξης

Το δυναμικό μας είναι θεμελιώδες για την επιχείρησή μας και την επιτυχία μας. Οι ομάδες των συμβούλων και το προσωπικό υποστήριξης είναι το κλειδί για την εξυπηρέτηση των πελατών μας. Στη Crowe Greece θα βρείτε την τεχνογνωσία, τους πόρους και πάνω από όλα τη δέσμευση να σας βοηθήσουμε να οικοδομήσετε μια πετυχημένη καριέρα σε μια εταιρεία που εκτιμά πραγματικά τους ανθρώπους της.

Όλα τα βιογραφικά σημειώματα θα αντιμετωπίζονται με απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Τύπος Εργασίας
Full-time
Department
Administrative Staff
Έδρα Εργασίας
25-29, Karneadou, 106 75, Athens
Date posted
15 February 2024

We thank you very much for sending your CV and at the same time we are informing you that we will contact you in writing or by phone regarding any developments.